Da li ste se ikada zapitali zašto deluje da je teže učiti jezik kada ste stariji, nego kad ste bili deca?

Naučnici su preko MR tehnologije mapiranja došli do saznanja da se proces učenja jezika u mozgu menja sa godinama. Kad deca uče novi jezik, on stimuliše isti deo mozga koji se stimuliše kada se uči maternji jezik. Ipak, posle sedme godine, naš mozak počinje da procesuira novi jezik u drugom delu mozga.

Istraživanje na volonterima koji su učili još jedan jezik u ranom detinjstvu je pokazalo da mozak procesuira jezike u istom delu. Na primer, ukoliko žuti deo predstavlja poljski jezik, a crveni engleski, studija pokazuje da postoji velika narandžasta oblast koja predstavlja preklapanje u načinu na koji je mozak spojio jezike, usvajajući oba jezika kao maternji.

Istraživanje na volonterima koji su učili dodatni jezik kasnije u životu pokazuje da mozak koristi drugačiju oblast za obradu novog jezika.

Helen Doron Early English sistem  učenja koristi upravo pomenute mogućnosti mladog mozga da uči, odnosno mogućnosti da mlada deca budu podučavana engleskom jeziku na način učenja maternjeg jezika. Helen Doron grupa ima kvalifikovane centre za podučavanje u 30 zemanlja sveta, i 30 godina podučava decu postižući izvanredne rezultate.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *